Arbeid en onderwijs

De Duin- en Bollenstreek staat voor een veranderende arbeidsmarkt. Vergrijzing en nieuwe generaties vragen om een andere kijk op werk: betekenisvol, ontwikkelingsgericht en maatschappelijk relevant. Dat vraagt om sterke, toekomstgerichte werkgevers.

In de sierteelt blijft seizoensarbeid belangrijk. Goede huisvesting, duidelijke arbeidsvoorwaarden en aandacht voor welzijn zijn daarbij randvoorwaardelijk. Tegelijkertijd neemt de beschikbaarheid van arbeid af, wat vraagt om nieuwe oplossingen.

De toekomst ligt in twee sporen: beter werkgeverschap en verdere automatisering. Met technologie zoals sensoren, robotisering en precisielandbouw wordt werk slimmer en minder arbeidsintensief, in samenwerking met regionale technologiepartners zoals Unmanned Valley en de mechanisatie-bedrijven in de streek

Wij verbinden ondernemers, onderwijs en technologie om deze ontwikkeling te versnellen en de sector toekomstbestendig te maken.

demoveld-inloopavond-greenport
Human-Capital-Agenda-greenport-duin-en-bollenstreek-2

Dit doen we door:

  • De Human Capital Agenda Sierteeltregio Boskoop en Duin- en Bollenstreek versterkt de arbeidsmarkt in de sierteeltsector. De focus ligt op instroom, ontwikkeling en betere benutting van talent. Samen met ondernemers, onderwijs en overheid verbeteren we de aansluiting tussen opleiding en praktijk.

  • Campusvorming in de regio verbindt leren, werken en innoveren. Dit sluit aan op bestaande initiatieven en experimenteerlocaties in de streek.

  • We stimuleren projecten rond leven lang ontwikkelen, aantrekkelijk werkgeverschap en kennisdeling tussen bedrijven en generaties. Dit krijgt vorm via initiatieven als Directeur voor 1 dag, FUTURE Bollenstreek en Vier de Lente.

Zo bouwen we stap voor stap aan een toekomstbestendige arbeidsmarkt voor de sierteeltsector.

Nieuwsberichten over arbeid en onderwijs

Janine-Bijlsma-Harry-Stamps-Human-Capital-Greenport-Duin-en-Bollenstreek

Doe mee aan de pilotprogramma’s Ondernemerschap en Leiderschap 

Op donderdag 5 november a.s. starten vanuit de Human Capital Agenda twee pilotgramma’s: Ondernemerschap en Leiderschap. Het ene gericht op ondernemers, het andere op bedrijfsleiders. Met daarbij diverse vraagstukken over jouw rol en hoe je deze op een passende manier inzet met gebruik van jouw kwaliteiten. Dit gebeurt uiteraard aan de hand van vraagstukken uit de praktijk, jouw praktijk.

Lees verder »

Kasia Treure: ‘Kijk samen naar wat wél kan, bijvoorbeeld met flexibele arbeid’ 

Hoe kun je personeel slimmer inzetten, pieken in de werkdruk opvangen en medewerkers meer continuïteit bieden? Dat is één van de vraagstukken die worden behandeld binnen de Human Capital Agenda (HCA).
“De flexibiliteit van morgen begint niet bij het zoeken naar nieuwe mensen, maar bij het anders organiseren van de mensen die je vandaag al hebt. Begin daar vandaag mee.”

Lees verder »

Nieuwsbrief oktober 2026

Met onze maandelijkse nieuwsbrief informeren we je over waar we ons mee bezighouden. Dit zijn evenementen, projecten groot of klein, en vertellen we je wat er gebeurt in de sector, in de regio maar ook landelijk. Lees mee en blijf op de hoogte door je aan te melden voor de nieuwsbrief.

Lees verder »

Regiocertificering: werken aan een duurzaam vervolg

Regiocertificering heeft in drie jaar tijd een stevige basis gelegd voor verdere verduurzaming van de bollenteelt in de Duin- en Bollenstreek. Nu de financiering van de pilot begin 2027 afloopt, staat de volgende stap centraal: hoe borgen we wat is opgebouwd en geven we de aanpak een toekomstbestendig vervolg? Tijdens een klankbordbijeenkomst op 15 oktober bespraken kwekers en betrokken partijen de voortgang, de ambities en de mogelijkheden voor de toekomst.

Lees verder »